Virtual House Software

TUBĄDZIN

Idea

Głównym założeniem projektu miało być zaprezentowanie płytek TUBĄDZIN w świecie wirtualnym. Widz miał po założeniu gogli zobaczyć ich wygląd, wielkość oraz prezencję. Wykorzystanie technologii VR miało ułatwić i uatrakcyjnić wizualizację kolekcji. Dodatkowo wykonany przez nas projekt miał pomóc potencjalnemu klientowi w wyobrażeniu sobie swojej łazienki w płytkach MONOLITH.

CEL

Założeniem współpracy było zaprojektowanie łazienki z wykorzystaniem kolekcji płytek TUBĄDZIN. Aplikacja miała rozwiązać problemy jakimi są transport płytek na targi czy budowa ekspozycji. Dzięki wykorzystaniu stanowisk VR można było podziwiać płytki i projekt łazienki w świecie wirtualnym. Kolejnym celem było wyróżnienie stanowiska i postawienie na innowacyjne rozwiązanie. Firma TUBĄDZIN mogła się wyróżnić na tle innych, ponieważ prezentacja architektoniczna w VR jest rozwiązaniem nowoczesnym i interesującym. Dotychczas projekty wnętrz były ukazywanie w formie płaskiego obrazu, a nasza wizualizacja pozwoliła “wejść” do środka i zobaczyć pomieszczenie “na żywo”.

Rozwinięcie

Wraz z firmą TUBĄDZIN zaprezentowaliśmy wizualizację na targach 4 Design Days, które odbyły się w Katowicach. Płytki MONOTLITH zostały w 90% procentach odzwierciedlone, względem swoich realnych wersji, a łazienka była idealnie wymapowana, co pozwoliło na swobodne poruszanie się po kabinie przy zastosowaniu gogli VR. Tym samym, po uczestnictwie w czterech intensywnych dniach targów oraz przeprowadzeniu ponad 150 symulacji, otrzymaliśmy pełen feedback na temat tego, co stworzyliśmy podczas współpracy z firmą Tubądzin. Reakcja ludzi, tak jak zakładaliśmy, była bardzo pozytywna, co przyczyniło się do wymiany kontaktów.

Used technologies

  • Unity
  • 3DS MAX
  • C++
  • ArchiCAD
  • Sketchup

Related posts

DE HEUS

admin

ENERGOSFERA – Wizualizacja inwestycji w wirtualnej rzeczywistości.

admin

Inteligentny dom

admin