Virtual House Software

DE HEUS

Dzięki wirtualnej rzeczywistości mamy możliwość przeniesienia się w przestrzeń wnętrza jeszcze przed jego wykończeniem, bądź wybudowaniem. Pozwala to na dokonanie najbardziej optymalnego wyboru dotyczącego przyszłego miejsca, jego wyglądu, jak i funkcjonalności. Taką formę prezentacji obory wykonaliśmy dla producenta paszy dla zwierząt De Heus.

IDEA

Wnętrze ukazane w wirtualnej przestrzeni daje najbardziej skuteczną możliwość oceny jego funkcjonalności jeszcze przed jego powstaniem. Wiąże się to z możliwością wprowadzenia zmian technicznych, czy wizualnych. Dzięki technologii VR jesteśmy w stanie pokazać wysokobudżetowe i ponadgabarytowe Inwestycje, które jeszcze realnie nie istnieją. W związku z tym, że realizacja ponadwymiarowych projektów wiąże się dużym nakładem finansowym i fizycznym, forma prezentacji jest bardzo istotna. Idealnie sprawdzi się tutaj wirtualna rzeczywistość, gdyż pozwala na najbardziej optymalną ocenę danego obiektu. Doskonałym przykładem jest wykonana prezentacja VR opisanej obory, której cena kształtowała się w granicach 8 000 000 zł.

CEL

Głównym celem było stworzenie projektu wirtualnej obory, aby można było ją zobaczyć jeszcze przed jej powstaniem i upewnić się, czy jest zgodna z potrzebami. Prezentacja była tworzona zarówno dla samego właściciela, jak i na potrzeby targów AgroDays 2017, w związku z tym chcieliśmy również poznać opinię ludzi na temat wirtualnej prezentacji projektu.

EFEKT

Projekt został wykonany w formie wirtualnego spaceru po oborze, która fizycznie jeszcze nie istniała. Osoba zakładająca gogle przenosiła się na wyznaczoną trasę zwiedzania z możliwością zatrzymania się w dowolnie wybranym miejscu jej wnętrza, aby dokładnie przyjrzeć się wybranym elementom.

Staraliśmy się odwzorować przyszły wygląd jak najdokładniej, dlatego dookoła była ukazana prawdziwa przestrzeń, w którym zostanie postawiona obora. W tle można było słyszeć odgłosy zwierząt, zobaczyć traktor URSUS, a także usłyszeć muzykę adekwatną do klimatu miejsca.

Warto dodać, iż ta forma prezentacji spotkała się z aprobatą ludzi, a samemu właścicielowi okazała się niezbędna, gdyż przyczyniła się do konieczności wprowadzenia pewnych zmian gabarytowych projektu. Z racji owocnej współpracy, planujemy dalsze działanie wzajemnie z De Heus.

 

 

Related posts

Virtual GYM

admin

Inteligentny dom

admin

TUBĄDZIN

admin

Leave a Comment